עיצוב גרפי הוא כלי ויזואלי

להעברת מסרים

היופי הוא רק אמצעי או מטרה משנית

מה זה עיצוב גרפי? 

     דמיינו לכם שאתם נמצאים בחדר עם עוד אנשים, אדם שאתם לא מכירים נכנס לחדר, תוך שניות בודדות במודע או שלא, תגבשו עליו דעה ותבחרו אם אתם רוצים ליצור איתו קשר או לא, אם אתם מוכנים או רוצים להקשיב לו, כנראה גם תאבחנו אותו כבעל אופי כזה או אחר...

הלקוח הפוטנציאלי שלכם לרוב יפגוש את העסק שלכם קודם כל דרך העיניים, הרושם הראשוני שהעיצוב הגרפי ישאיר הוא זה שיגרום לו לבחור האם לקרוא את הכותרת או לא, החיבור בין השניים יכריע האם הוא ימשיך לקרוא את התכנים, יצור איתכם קשר ויתן לכם את ההזדמנות להפוך אותו ללקוח ממשי.

     העיצוב הגרפי הוא קודם כל כלי ויזואלי להעברת מסרים וחשוב להתאים את המסר הנכון לקהל אליו הוא מיועד ולא לדבר אל קהלים אחרים. מסר שלא משקף את העסק שלנו נכון יכול להביא ללקוחות שיגיעו עם צפיות אחרות מאלו שאנו יכולים להעניק להם, לקוח מאוכזב הוא לקוח מסוכן לעסק ולכן חשוב לדייק במסרים. 

הכלים שעומדים בפני כמעצבת

     עיצוב גרפי תמיד יכלול לפחות 2 מהמרכיבים הבאים״ צורה, צבע ופונט. לצורות וצבעים יש משמעות והם מעבירים לנו מסרים דרך העיניים, התודעה שלנו, התחושות שלנו והתרבות בה אנו חיים הופכים אותם לשפה שרובנו מבינים בצורה דומה. אם אנחנו רוצים לשווק עסק עוסק בטיפול נפשי או פיזי אנחנו נשתמש בצורות עגולות, אם נרצה להגיד יציבות עסקית/כלכלית נשתמש בצורות ישרות.

אותו הדבר בבחירת פונטים, כשנשווק עסק מתחום עסקי שעוסק בכספים למשל נעשה שימוש בפונט בעל בסיס יציב, כשנרצה לגעת ברגש, נשתמש בפונט מעוגל שיוצר תנועה ותחושת רכות.

רובנו ישייך את הצבע הירוק לתהליך של צמיחה והתחדשות, כחול על גווניו השונים ישקף שקט ורוגע... החיבור בין הצורות, הצבעים והפונטים יצר חיזוק והשלמת המסרים.

      מבחינתי לטכניקה יש חשיבות משמעותית בהעברת המסרים. ניתן לקחת את אותו הרעיון ולבצע אותו בטכניקות שונות ולקבל משמעויות שונות לגמרי. החיבור בין צורה לצבע ו/או פונט מעביר את המסר השלם.

אני מביאה איתי אל תהליך העיצוב את הניסיון הרב שלי בתוכנות גרפיות, את השנים בהן ציירתי ואת הראייה האמנותית, בנוסף עומדות לרשותי תמונות ממאגרי תמונות או בחירה לעבוד עם צלם. כל אלו יחד מאפשרים לי ליצור ללקוחות שלי עיצוב גרפי ייחודי המתאם לצרכים ולמסרים שלהם.

  • Facebook Social Icon

 סטודיו רונית:עיצוב ובניית האתר

להתייעצות ראשונית

ללא עלות וללא התחייבות